batak oyna

Ağrı Batak Odası

okey oyna

Son yıllarda insanlar bilgisayarlardan veya akıllı cep telefonlarından internet erişimi yaparak çeşitli oyunları oynamaya başlamışlardır. En fazla oynanan oyunlar arasında ise batak oyunu gelmektedir. Sitemizde sizler için çok sayıda batak oyun masası hazırladık ve istediğiniz zaman sitemize erişim yaparak batak oynayabilirsiniz. Ağrıbatak odası Ağrı’lı olanların daha fazla ilgi gösterdiği ve orada kendi hemşerileri ile birlikte batak oynama şansı buldukları yerdir. Sitemizde isterseniz üyelik oluşturarak isterseniz üyelik oluşturmadan kendinize bir kullanıcı adı belirleyerek batak oynamaya başlayabilirsiniz. Üyelik oluşturarak belirli arkadaş grubu oluşturabilir ve istediğiniz zaman batak oynayabilirsiniz.

Batak Siteleri

Birçok oyunun online olarak oynanmaya başlamasından sonra batak dahil birçok oyun için sürekli yeni oyun siteleri kurulmaya başlamıştır. Sitemiz özellikle batak oyunları için özel olarak kurulmuş ve her il için özel odalar oluşturmuş bir sitedir. Her il için batak odası oluşturmamızın nedeni, daha fazla oyun odası oluşturmak ve aynı ilde bulunan kişileri bir araya toplayabilmektir. Sitemize erişim yapan batak severler sadece kendi bulundukları ilin batak odasına değil istedikleri batak odasına girebilir ve istedikleri masayı seçerek oyun oynamaya başlayabilirler.

Batak Oyun Kuralları

Ağrı batak oyna ve tüm odalarda oynanan batak oyunları için gerçek batak oyununda geçerli olan tüm kurallar geçerlidir. Taşların dağıtılması ve oyuna başlama sırayla yapılmaktadır. Oyunda fazla taşı alan oyuncu oyuna başlar. Göstergesi olan oyuncu taş çekmeden göstergesini yapmak zorundadır. Oyun bitiminde oyunu bitiren oyuncu taşlarını düzenli bir şekilde sıralar ve kuralına göre bittiğini arkadaşlarına göstererek o elin bitmesini sağlar.

İhaleli Batak Oyununda Kurallar

Sitemizde isteyen üyeler batak kuralları ile ilgili bilgileri bulabilirler. Oyun masasına oturduğunuz ve oyuna başladığınızda konuşma balonları sayesinde diğer oyuncular ile sohbet edebilirsiniz. Batak oyununda geçerli olan gösterge kuralı, batak belirlemek için zar atışı ile belirlenen taşın eşi gösterge olarak kabul edilir. Taşlar ilk dağıtıldığında elinde gösterge taşı bulunan göstergesi olduğunu söyler ve taşı göstererek rakiplerinin sayılarının 1 puan eksilmesini sağlarlar. Gösterge yapabilmek için yerden taş çekmemiş olmak gerekir. Yanlışlıkla taş çekmiş olsanız dahi gösterge yapma hakkınız kaybolmuştur.

Batak Oyun Sitesi

Sitemiz batak oyunları için özel olarak hazırlanmış ve görüntü özelliği yüksektir. Batak masasına oturduğunuzda ve oyun başladığında size verilen taşları oyun kuralına göre sıralama yaparsınız. Bu sıralama ardışık sayı şeklinde, farklı renkler aynı sayı, ya da çift şeklinde sıralayabilirsiniz. Sıralama 3-4-5-6 şeklinde, kırmızı 5, mavi 5, sarı 5, siyah 5 şekilden ya da çifte gidiyorsanız her taştan iki adet olarak sıralama yapmalısınız. Seri sıralamalarda 12-13-1 şeklinde sıralama geçerlidir. 13-1-2 şeklinde yapılan sıralama geçerli değildir.

ağrı batak oyna
ağrı batak oyna

Oyunu Kazanma DurumuSitemizde oyunu kazanabilmeniz için rakiplerin puanlarının 0’a indirilmiş olması gerekir. Sizin puanınız rakiplerinizden önce 0 olursa siz oyunu kaybetmiş sayılırsınız. Her el bitiminde bitemeyen oyunculardan 2 puan indirilir. Oynanan eli batak atarak bitirseniz diğer oyuncularda indirilecek puan iki katı olacaktır. Oynanan eli kazanabilmeniz için batak oyun kurallarına göre elinizdeki tüm taşların sıralanışını tamamlamış olmalısınız. Sıralamaları seri şekilde, aynı sayı sıralaması ya da 7 adet çift taş oluşturarak bitebilirsiniz. Taş sıralamaları yaparken batak kağıtının değerinin denk geldiği yerlere oyun taşları içerisinde bulunan sahte batak kagıtı diye bilinen üzerinde her hangi bir sayı değeri bulunmayan taşı kullanabilirsiniz. Sitemiz sizlere her zaman en iyi batak oyunlarını oynayabilmeniz için çeşitli fırsatlar sunacaktır. Sitemize erişim yaptığınızda sizi bekleyen birçok batak masasını rahatlıkla bulabileceksiniz.

“Ağrı Batak Odası” için bir cevap

  1. huso dedi ki:

    oynamak isteyen var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Batak Oynama Sitesi


Dostlukların pekiştiği pişti gibi oyunlarının masaya vurulduğu çiz diyerek rakiplerini sinirlendirdiğiniz gerçek kağıt oyunları oynan adres. Sizler için hazırlanan sayfalarımızda dilediğiniz kadar üyeliksiz batak oyunları oynayın, Batak - Üyeliksiz batak oyna - Batak Oyna - Sohbetli Batak - Üyeliksiz Batak

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.