batak oyna

Batak Kart İsimleri Nelerdir

okey oyna

Batak Kart İsimleri Nelerdir?

Batak Kart İsimleri Nelerdir Günümüzde pek çok farklı batak oynakart oyunu bulunmaktadır. Yüzlerce farklı kart oyununun bulunduğu ve dünya çapında oldukça geniş bir skalada yer alan kartların temelini iskambil kartları oluşturmaktadır. Batak Kart İsimleri Nelerdir Pek çok oyuncu iskambil oyunu ile batak oyunu içerisinde kullanılan kartların aynı olması nedeni ile batak kart isimleri nelerdir? Sorusunu sormaktadır. Fakat iskambil, batak ve poker gibi oyunlar başta olmak üzere tüm oyunlarda kullanılan kartlar iskambil kartı olarak adlandırılmaktadır. Birbirinden farklı simgelerde ve renklerden oluşan bu kartlar nerede ise bilinen tüm batı kökenli kart oyunlarında kullanılmaktadır. Asya gibi ülkelerde ise kart oyunlarında oynanılan kartlar farklı olmak ile birlikte, iskambil kartları temel esaslı oluşturulan kartlardır. Batak Kart İsimleri Nelerdir

Batak Kartları Kaç Gruptan Oluşmaktadır?

Kart oyunları arasında sevilerek oynanan batak hakkında pek çok oyuncu batak kart isimleri nelerdir? Diye sormaktadır. Nitekim batak kart isimleri nelerdir? Diye soru soran oyuncuların çoğu acemi oyuncular olsa bile pek çok profesyonel oyuncu dahi bu kartların isimlerini bilmemektedir. Genel olarak tüm batak oyunu kartları iskambil kartlarından oluşmaktadır. Tam olarak 52 kartın yer adlığı ve bir deste olarak kabul görülen batak kartı veya bir diğer ismi ile iskambil kartında 4 temel işaret bulunmaktadır.

Batak Kart İsimleri Nelerdir

Batak Kartları Hangi Kart Destesinden Oluşur?

Maça, kupa, karo ve sinekten oluşan bu dört sembol kartlara isimlerini vermektedir. Kartların daha kolay tanınması ve fark edilebilmesi açısından; kartlar iki farklı renk ile boyanmıştır. Kupa ve karo cinsinden olan kartlar kırmızı renk ile boyalı iken, sinek ve maça kartları siyah renkler boyanmıştır. Tüm bunlara ilave olarak dört farklı şekilde olmak üzere; kupa papazı, kaça papazı, karo papazı ve sinek papazı olmak üzere kartlara ilave olarak dört farklı papaz türü de kartlarda bulunmaktadır.

Evrensel Olarak Batak Kartlarının İsimleri Nelerdir?

Batak başta olmak üzere tüm dünyada, kart oyunlarının kartları evrensel ve aynıdır. Aynı şekilde dört farklı simgeye sahip 52 karttan bulunan oyun kartları; isim olarak farklılıklar göstermektedir. Ülkemizde kupa olarak adlandırılan oyun kartları, Fransızcada Cœur, Almancada Herz olarak geçerken, Sinek kart desteleri; Fransızcada Trèfle, Almancada Kreuz olarak geçmektedir.

Bir önceki yazımız olan Eşli Batak Nasıl Oynanır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Batak Oynama Sitesi


Dostlukların pekiştiği pişti gibi oyunlarının masaya vurulduğu çiz diyerek rakiplerini sinirlendirdiğiniz gerçek kağıt oyunları oynan adres. Sizler için hazırlanan sayfalarımızda dilediğiniz kadar üyeliksiz batak oyunları oynayın, Batak - Üyeliksiz Batak Oyna - Batak Oyna - Sohbetli Batak - Üyeliksiz Batak

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.