batak oyna

Batak Koz Maça Nedir

okey oyna

Batak Koz Maça Nedir

Koz Maça Nedir, Daha çok 4 kişi ile oynanan keyifli bir kâğıt oyunu batak, genel olarak bir deste kâğıt ile oynanmaktadır. Gömmeli, koz maça, Batak Koz Maça Nedir eşli ve klasik olmak üzere 4 farklı oyun çeşidi bulunur. Her ne kadar eşli batak oyunu da oldukça fazla bir şekilde oynanıyor olsa da, klasik, yani ihaleli batak en fazla tercih edilen türü arasında yer almaktadır. Kahvehanelerde, birçok farklı cafe tarzı mekanlar ya da evlerde büyük bir keyif içerisinde oynanan bu çekişmeli oyun, internet siteleri de bir gün içerisinde sayısız oyuncuyu memnun etmekte ve birbirlerini tanımayan insanlar batak oyna çatısı altında bir araya getirmektedir.

Batak Koz Maça Oyunu

Bu oyun daha çok koz maça olarak bilinmektedir. Diğer batak oyunlarından farklı olarak koz adına sadece eldeki maçalar kullanılır. Yani siyah ters kalp şeklindeki kâğıtlar. Normal ihaleli batak oyununa benzer. Bu noktada Batak koz nedir? Nedir sorusu için farklı olarak bu oyun türünde ihale yapılmaz. Herkes elinin gücüne göre kaç alacağını söyler ve ona göre kağıda yazılır. Oyun başladıktan sonra ise her oyuncu elinin kuvvetine dayanarak yerde bulunan kâğıtları toplamak için uğraşır. Örneğin Batak koz nedir? Sorusu adına eğer el almak adına 4 denmiş ise o zaman bu sayıya ulaşılmaya çalışılır. Aksi takdirde oyun başında söylenen sayının 10 katı eksi puan yenir. Fakat eğer bu 4 sayısını ulaşılır ise o vakit 40 puan kadar alınır.

Batak Koz Maça El Alma

Batak Koz Maça Nedir oyunu içerisinde söylenen elden en çok iki fazlası alınmalıdır. Buna örnek olarak bir oyuncu 4 alacağını söyledi fakat oyun sonunda 7 aldı. O zaman -40 puan haneye yazılır. Diğer taraftan 4 alınacağı söylenip 6 alınır ise oyuncunun hanesine aldığı on katı olan 40 puan üzerine iki puan daha eklenerek 42 puanın sahibi olur. Bu kurallar çerçevesinde Batak koz nedir? Sorusu adına sadece oyunun sonunda en çok puanı alan oyuncu galip gelmektedir. Tüm farklı batak oyunlarında belli bir puan konulabilmektedir. Bu durum oyuncuların isteğine bağlı olarak değişmektedir. Örneğin koz maçada 101, 201 gibi sayılar ve benzeri konulabilir.

Bir önceki yazımız olan Batak Kart İsimleri Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Batak Oynama Sitesi


Dostlukların pekiştiği pişti gibi oyunlarının masaya vurulduğu çiz diyerek rakiplerini sinirlendirdiğiniz gerçek kağıt oyunları oynan adres. Sizler için hazırlanan sayfalarımızda dilediğiniz kadar üyeliksiz batak oyunları oynayın, Batak - Üyeliksiz Batak Oyna - Batak Oyna - Sohbetli Batak - Üyeliksiz Batak

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.