batak oyna

Batak Nasıl Dağıtılır

okey oyna

Batak Nasıl Dağıtılır?

Batak nasıl dağıtılır? Şöyle ki; Farklı şekillerde oynanan batak oyna oyunu kartların dağılışı bakımından da farklılık göstermektedir. Eşli, tekli başta olmak üzere en az iki kişi ile oynanmaktadır. Batak oyunu 52 denilen iskambil kartları ile bir desteden ya da iki deste iskambil kartı ile oynanmaktadır.

Batak Kağıtlarının Dağılım Şekli

Batak nasıl dağıtılır? Şöyle ki; batak oyununda iskambil kartları oynanan kişi sayısına göre farklı sayılarda dağıtılmaktadır. Kafede ya da kahvehane gibi yerlerde masa üzerinde canlı bir şekilde arkadaşlar arasında 4 kişi ile oynanıyorsa eğer bir deste iskambil kağıdında herkese eşit şekilde 13 adet dağıtılmaktadır. Bir kişi tarafından dağıtılmak üzere alınan iskambil kartları kimsenin görmeyeceği şekilde önden arkaya, arkadan öne ya da iyice karışacak şekilde aralara da konmak üzere kartlar karıştırılmaktadır. Kartlar karıştırıldıktan sonra 4 kişiye dağıtan kişi ister 2 şer adet, ister 3 er adet oyunculara kartlar bitinceye kadar eşit şekilde dağıtmaktadır. Kartları her el bir kişi sıra ile dağıtımını yapmaktadır. Mutlaka el bitimlerinde kartlar iyice karıştırılması gerekmektedir.

Farklı kişiler ile oynanan batak oyununda kartlar nasıl dağıtılmaktadır?

Farklı kişiler ile batak nasıl dağıtılır? Şu şekilde açıklanabilir. Batak 2 ve 3 kişi ile de oynandığı için kartların dağıtımı 4 kişi ile yapıldığı gibi yapılmamaktadır. Kişi sayısı az olduğu için oyunculara verilen kart adetleri de artmaktadır. İki kişi ile oynanan batak oyununda kartlar iki kişi arasında 26 şar adet dağıtılmaktadır. Adet sayısı fazla olduğu için batak sayısı da fazla yazdırılmaktadır. 4 kişi ile en az 2 rakamı yazdırılıyorsa 2 kişi ile en az 6 yazdırmak zorunlu olmaktadır. Batak oyunu eğer üç kişi ile oynanıyorsa sinek, kupa ya da karo 2 lilerinden birisi eşit dağıtım olması için oyundan çıkarılmaktadır.

3 kişiye kartlar 17 şer adet eşit şekilde dağıtımı yapılmaktadır. Sistem hep aynı fakat sadece kartların adetleri değişmektedir. Batak oyunu 4 kişi ile oynandığı zaman en zevkli olmaktadır. Kişi sayısı azaldıkça oyundaki hareketlilik de azalmaktadır. Batak oyununda size en fazla sayı kazandıracak ve batmamanıza sebep olacak kartlar serinin en büyük kabul edilen as, papaz, kız ve valedir.

Bir önceki yazımız olan Batakta Nasıl Batılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Batak Oynama Sitesi


Dostlukların pekiştiği pişti gibi oyunlarının masaya vurulduğu çiz diyerek rakiplerini sinirlendirdiğiniz gerçek kağıt oyunları oynan adres. Sizler için hazırlanan sayfalarımızda dilediğiniz kadar üyeliksiz batak oyunları oynayın, Batak - Üyeliksiz Batak Oyna - Batak Oyna - Sohbetli Batak - Üyeliksiz Batak

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.