batak oyna

Batak Nedir

okey oyna

Batak Nedir?

Batak nedir ne işe yarar; batak oyunun en fazla 4 kişi ile oynanabilen sanal ya da gerçek bir masa oyunudur. batak nedir? kısaca; batak oyna oyunu 13 adet karo denilen kırmızı renkli kare desenli, 13 adet kupa denilen kırmızı renkli kalp desenli, 13 adet sinek denilen siyah renkli sinek desenli, 13 adet maço denilen siyah renkli kalp desenli toplamda 52 kartla oynanan bir oyundur. Bir başka tanım ile batak nedir? diye tanımlamak gerekirse; batak oyunu bir nevi sayıları arttırarak en yüksek puanı batmadan alınan oyunun adıdır. Batak oyunun daha çok anlamda tanımlama yapabiliriz.

Batak oyununda batak nedir?

Batak nedir; oyununda batak olmak elinizdeki kağıtlara göre söyleyeceğiniz sayıyı alamamanız anlamına gelmektedir. Yani elinizde ki 13 karttan toplamda 4 el alırım deyip de 3 el alırsanız batak olmuş oluyorsunuz. Batak oyununda zaman oldukça hızlı ilerlemekte olup oyun insanı kendine çekmekte ve oyun çok hareketli geçmektedir.

Batak oyununda hangi kartlar daha çok insanı batırmaktadır?

Batak oyununda aslında her kartın önemi fazla olup en küçük kabul edilen 2 rakamının olduğu kartlar ile bile sayı kazanabilirsiniz. Önemli olan rakiplerinizin elindeki kartlardan sizde olmaması ve maço denilen serilerin herkesin elinde bitmesi önemlidir. Çünkü maço kartları koz sayılmakta sizin ortaya attığınız kart yüksek olsa bile rakibinizde sizin attığınız karttan yoksa maço koz atarak o eli kolaylıkla alabilir. sizin attığınız farklı yüksek değerli bir kart işe yaramadan batak olmuş demektir.

Batak oyununda batmama olasılığı da var mıdır?

Batak oyununda batak olmamak için elinizdeki kartları çok iyi kullanmanız önemlidir. Elinizdeki 13 kartı kategorilerine göre ayırıp ona göre sayı yazdırmalısınız. Oyunda en az iki sayısı yazdırılmakta en fazla ise dokuz denilmektedir. Dokuz yazdırıp ve 9 el kazandığınızda oyuna king deyip oyunu kilitleyebilir ve o seriyi kazanabilirsiniz. eğer dokuz sayısını alamazsanız oyunda batar ve çıkma olasılığınız çok zordur. Yine burada da batak nedir? in bir diğer anlamı ortaya çıkmış olmaktadır. batak yazdırdığınız sayıyı mutlaka almanız demektir. Batmamak için elinizde garanti olan kartlardan ya bir fazla sayı ya da tam alacağınız kadar yazdırmanız sizin avantajınıza olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Batak Nasıl Dağıtılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Batak Oynama Sitesi


Dostlukların pekiştiği pişti gibi oyunlarının masaya vurulduğu çiz diyerek rakiplerini sinirlendirdiğiniz gerçek kağıt oyunları oynan adres. Sizler için hazırlanan sayfalarımızda dilediğiniz kadar üyeliksiz batak oyunları oynayın, Batak - Üyeliksiz Batak Oyna - Batak Oyna - Sohbetli Batak - Üyeliksiz Batak

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.