batak oyna

Batak Oynarken Düşünme Gücünüzü Geliştirebilirsiniz

okey oyna

Batak Oynarken Düşünme Gücünüzü Geliştirebilirsiniz

Düşünme gücü gelişen insanların sosyal ve iş yaşantılarında çok daha başarılı oldukları kanıtlanmıştır. Durum böyle olunca küçükten itibaren zekayı geliştirerek düşünme gücünü daha aktif kullanmaya yöneltmek gerekmektedir. Bu açıdan özellikle liseden sonra çocukların düşünme güçlerini hızlı bir şekilde geliştirdikleri oyunlardan biriside bataktır. Batak, ülkemizde oldukça popüler bir oyun olmasının yanı sıra da yabancı ülkelerde de sıklıkla oynanmaktadır. Çünkü yabancılarda bu oyunda en az satrançtaki kadar dikkatli davranarak doğru hamleler yaparak sonuca gitmeye çalışmaktadır. Kısacası bu durum karşısında batak oynamak insanın gelişimine oldukça fayda sağlamaktadır. Tabi bu oyunu öyle alelade oynamanız bir anlam ifade etmeyecektir. Oynayacağınız oyunda dikkat edeceğiniz belli başlı konular olacaktır.

Zekanızı Batak Oynayarak Geliştirin

Öncelikle batak oyna hizmeti veren sitelerden yararlanmanız oyundaki birçok ayrıntıyı çok daha rahat bir şekilde görmenize yardımcı olacaktır. Çünkü batakta sonuçta kuralları olan bir oyundur ve bu oyunun kurallarını doğru bir şekilde bilmek gerekmektedir. Ancak kurallar bilindiğinde rahat ve hızlı bir şekilde oynanabilir. Size bu konuda oldukça güzel kaynaklar sunacak birçok batak oynama sitesi vardır, fakat bunlardan çok az kısmı kaliteli bilgileri sizlerle paylaşmaktadır. Çoğunda gereksiz bilgiler vardır ve batağın tam olarak ne kadar kaliteli bir oyun olduğunu göstermemektedir. Batak Oynarken Düşünme Gücünüzü Geliştirebilirsiniz.

Size kısaca bir batak oyununda düşünmenin ne kadar önemli olduğundan bahsedelim. Örneğin koz maça batak oyununu oynuyorsunuz. Bu oyunda kozun maça olduğunu isminden de anlayabilirsiniz. Yani elinizdeki maçalar, diğer 3 kart çeşidine göre daha üstündür. Fakat bu oyunda dikkat edilecek kısım elde ne kadar maça olduğu değil, dışarıda kaç tane maça olduğudur. Çünkü dışarıdaki maçalar sizin elinizdeki maçaları ezebilir. Bu durum karşısında da el almanız çok daha zorlaşır. Ayrıca elinizde olmayan kart çeşitlerine de bakarak maçalarınızı nasıl işletmeniz gerektiği hakkında önceden plan yapmanız gerekir. İşte bunların hepsi doğru bir şekilde düşünüldüğünde sonuç verecektir. Aksi takdirde düşünmenizin de bir mantığı kalmayacaktır. Zira bu oyuna hakim olan kişiler birçok hareketin olasılığını düşünerek hamlelerini yapmaktadır. Böylece normal alması gereken elden 1-2 el daha fazla alarak her zaman kara geçmektedir.

Düşünce Gücünüzü Artırın

Ayrıca bu oyunda şansın önemi de çok fazladır. Yani batak oynarken dikkat etmeniz gereken kısım şansınızın iyi olması kadar bu şansı doğru bir şekilde değerlendirmeniz den geçmektedir. Yani elinize birçok AS gelebilir, fakat siz bu AS’ları direk yere ilk elden atarsanız, hiçbir sonuç elde edemezsiniz. Çünkü dışarıdaki kartların iş yapmasını sağlarsınız. Dolayısı ile bu konuda dikkat edeceğiniz kısım kartlarınız la diğer büyük kartların iş yapmamasını sağlamak olmalıdır. AS sizdeyse her zaman beklemeniz gerekir. Çünkü başka biri elinizde AS’ı olan kart çeşidini oynadığında el sizde olacaktır. Fakat kartlar birbirlerini yükseltirken AS ile birde papazı ezmeniz, belki de elinizdeki kızın iş yapmasını sağlayacaktır. Batak Oynarken Düşünme Gücünüzü Geliştirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi birçok olasılığı düşünmeniz bu oyunda çok daha başarılı olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca online batak oyna hizmeti veren birçok site vardır ve bu sitelerde daha bu oyunun inceliklerine ait oldukça güzel bilgiler yer almaktadır. Sizde bu siteleri takip ederek yeni çıkan taktikleri öğrenebilir ve düşünme gücünüzü çok daha güzel bir şekilde geliştirebilirsiniz. Özellikle üniversite öğrencilerinin büyük bir kısmı bu oyunun zekalarını geliştirdiğini fark etmeden oynamaktadır. Fakat aslında bu oyunu bu kadar çok oynamalarının sebebi yaptıkları hamlelerin çok zekice olduğunu düşünmelerinden kaynaklı kendilerini iyi hissetmeleridir. Kısacası batak oynarken kendinizi iyi hissedebilir ve geleceğinizde alacağınız kararları çok daha düzgün bir şekilde verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Batak Oynarken Dikkat Etmeniz Gereken Ayrıntılar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Batak Oynama Sitesi


Dostlukların pekiştiği pişti gibi oyunlarının masaya vurulduğu çiz diyerek rakiplerini sinirlendirdiğiniz gerçek kağıt oyunları oynan adres. Sizler için hazırlanan sayfalarımızda dilediğiniz kadar üyeliksiz batak oyunları oynayın, Batak - Üyeliksiz Batak Oyna - Batak Oyna - Sohbetli Batak - Üyeliksiz Batak

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.