batak oyna

Batak Oynarken Karşınızdaki Oyuncuları Gözetleyin

okey oyna

Batak Oynarken Karşınızdaki Oyuncuları Gözetleyin

Batak aslında birçok unsuru barındıran bir kâğıt oyunudur. Düşünmeniz, düşündüğünüzü doğru uygulamanız ve rakiplerinizi gözetlemeniz gerekir. Tüm bunlar batağı kompleks bir yapıya sokmaktadır. Durum böyle olunca da oyuncular oyunu oynarken daha çok keyif almaktadır. Her şeyden önce Batak oyna oyununda insanların birbirleri ile olan iletişimi büyük önem taşımaktadır ve bu sebepten dolayı da genel olarak iletişim bu oyunda kazanmak için kilit anahtardır. Yani gerek eşinizle gerekse de rakiplerinizle ne kadar iyi iletişim kurabilirseniz, kazanma şansınız da o kadar artacaktır. Fakat iletişimden bahsedilen konu sadece konuşmak değildir. Aynı zamanda gözlemlemek ve yüzü yorumlamakta bir iletişim çeşididir. Batak Oynarken Karşınızdaki Oyuncuları Gözetleyin.

Genel olarak en çok oynanan batak oyun türleri arasında koz maça ve eşli batak vardır. İki oyunda da dikkat etmeniz gereken şeyler aynıdır. Koz maça oyununu ele alacak olursak; bu oyunda koz istinasız Maçadır. Dolayısı ile herkes tektir ve herkes kendi alacağı el sayısından sorumludur. Burada dikkat edeceğiniz nokta ise şudur; olabildiğince fazla el almak ve birinciliğe gitmektir. Fakat şunu bilmeniz gerekir ki koz maça da söylediğiniz sayıdan iki el fazla alırsanız, bu durumda batarsınız. Dolayısı ile rakiplerinizin söylediği rakamları ve mimiklerini iyi yorumlamanız gerekir. Yani rakipleriniz 0-1 gibi ihaleler alıyorsa burada bir iş vardır demektir. Yani bu oyuncular kendileri az sayı alırken çok sayı alacakları da batırmaya oynayacaktır. Tabi burada mimikler devreye girmelidir. Eğer oyuncunun yüzü somurtuyorsa muhtemelen elinde gerçekten alır el yoktur ve dediği sayıyı almaya çalışacaktır. Fakat hafif bir gülümseme varsa bu durumda işler daha değişiktir. Buna dikkat etmek büyük önem taşımaktadır.

Batak Oynarken Rakiplerinizi Gözetleyerek 1 Adım Önde Olun

Gelelim batak oynarken dikkat edilmesi gereken en önemli kısma. Eşli batakta karşılaşılan bu durum sık sık iyi eş olan oyuncular arasında yapılır. İki eş anlaşarak ya ihaleyi almaya ya da batırmaya oynar. Bu durumda çok dikkatli davranmak ve niyetlerini anlamanız gerekir. Örneğin rakibiniz ihaleye 8 ile girmek isteyebilir. Bu durumda siz 8 alabilecek elinizle onlara ihale vermemek için 9 derseniz, onların oyununa gelebilirsiniz. Çünkü bu konuda genelde blöf yapılabilmektedir. Zira genelde oyunlarda ihale en az 7’den başlamaktadır. Eğer kişi 7 demek yerine 8 ile ihale almaya çalışıyor ve siz 9 dediğinizde hemen eli size devrediyorsa bilin ki artık onların oyunu içerisindesiniz. Yani amaçları size istediğiniz eli aldırmamaya çalışmak. Batak Oynarken Karşınızdaki Oyuncuları Gözetleyin

Gördüğünüz gibi basit gibi görünen batak oyununda oyuncuların söyledikleri sözler ya da mimikleri bile niyetlerinin ne olduğunu gösterebilmektedir. Dolayısı ile yapacağınız ihalelerde bu konuda çok dikkatli davranmanız gerekir. Ayrıca batak oynarken oyuncuların birbirleri arasındaki konuşmalara da dikkat etmenizde fayda vardır. Örneğin Sinek AS ve Papaz el aldıktan sonra bir oyuncunun “Sinek 3 tur mu dönecek?” diye sorup, eşinin de “Yok ya dönmez” gibi bir söyleminin olması şu anlama gelir; “Bende sinek yok dönmez, o yüzden sinek oyna ki koz ile alayım.”
Görüldüğü üzere basit bir soru gibi görülse de eşler birbirlerine bu tür söylemlerle mesaj gönderebilir. Bu durum karşısında da oyun tarzınızı bozabilirler. Bu durumları engellemek adına oyuncuların oyun içerisinde bu tür konuları konuşmasını yasaklamak en doğru hareket olacaktır. Ve yahut böyle hareketler yaptıklarında bir ceza puanı vermeniz de aynı şekilde mantıklı bir hareket olacaktır. Batak strateji, planlama ve şansın önemli olduğu bir oyundur. Bunun gibi batak ile ilgili daha pek çok konuda bilgi almak için diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İhaleli Batakta Doğru Karar Verme ve Rakibi Okuma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Batak Oynama Sitesi


Dostlukların pekiştiği pişti gibi oyunlarının masaya vurulduğu çiz diyerek rakiplerini sinirlendirdiğiniz gerçek kağıt oyunları oynan adres. Sizler için hazırlanan sayfalarımızda dilediğiniz kadar üyeliksiz batak oyunları oynayın, Batak - Üyeliksiz batak oyna - Batak Oyna - Sohbetli Batak - Üyeliksiz Batak

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.