batak oyna

Batak Oyununu Çileye Çeviren Kişiler

okey oyna

Batak Oyununu Çileye Çeviren Arkadaş Tipleri

Batak elbet ki arkadaşlarla oynandığında daha çok keyif verse de bazı arkadaş tipleri vardır ki bizi çileden çıkarır. Bu arkadaşları hemen hemen her batak masasında görmek mümkündür. Her ne kadar çileden çıkarır desek de onlarla oyun oynamak çok keyiflidir. Şimdi lafı çok uzatmadan bu arkadaşlar tiplerini tanıyalım ve eğlenelim :). Bu arkadaşlar her oyunda vardır. Birde bunlarla eşli oynuyorsanız vay ki halinize, ona bakarsınız kötü dediğini görürsünüz ve bu yüzden ihaleye girmezsiniz. Sonradan birde bakarsınız ki kendi kendine 7 el almış. Tabi gözlerinizi o oyun bitene kadar ondan alamazsınız. Batak Oyununu Çileye Çeviren Kişiler.

İlk Elden AS ile Oyuna Başlayanlar

Batak oyna oyununa başladığınızda ilk elden eline gelen AS atan oyuncuları hep göreceksiniz. Hatta onlara “Kamyoncu” olarak ad bile takılır. Yani çok düz mantık oynuyorsun anlamına gelir. Batak oyununda arttırmak esastır. Yani sizin altınızdaki kişi yere sinek 7 attıysa yere en az sinek 8 atmanız gerekir. Durum böyle olunca elinde papaz olan kişiler tehdit altındadır. Yani örneğin adamda sinek 8, sinek 10 ve sinek papaz vardır. Altındaki kişi sinek vale atarsa, o kişi mecbur yere papazı düşer, ası olan kişide yere as atar ve papazı alır. Dolayısı ile papaz iş yapmaz. Fakat direk as ile başlanırsa geriye kalan en büyük kart papaz olacaktır. Bu sebepten dolayı da fazladan el verilmiş olur. Batak Oyununu Çileye Çeviren Kişiler.

İşine Gelmeyince “Bizim orda böyle oynanıyor” Diyenler

Hele üniversitedeyseniz ve farklı şehirlerden gelen arkadaşlar olarak batak oynuyorsanız, bu durumu kesinlikle yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Kimisi “Ya yok yükseltme yok bizim orda” der, kimisi “Eşler kendi aralarında konuşabilir” der. Fakat aslında hepsi birer kurnazlıktır. Batak kuralları bellidir ve birçok yerde bu kurallara göre oynanır. Sitemizde de zaten batak oyna bölümünde bu kurallardan bahsedilmiştir. Batak Oyununu Çileye Çeviren Kişiler.

Kağıtlarını Saklayamayan Saf ve Temiz Arkadaşlar

Özellikle oyuna yeni başlayanlar için kağıtları dizmek kadar kağıtları göstermeden saklamakta çok zordur. Hele ki karşınızda birde oyunu bilen iyi bir batak oyuncusu varsa işiniz çok daha zor bir hal alacaktır. Birde o arkadaş sizin eşinizse işler daha da kötü hal alır. Arkadaşınız kartlarını saklayamaz ve gösterir, rakipte buna göre hamle yapar. Dolayısı ile ihale almanız deveyi hendekten geçirmek kadar zor olur.

Bu arkadaş tipleri de çok fazladır. Batakta değişmeyen kural; yere atılan kağıt tekrar geri alınamazdır. Fakat bazen arkadaşlarınız sizi denemek isteyebilir. Attığı kağıdın yanlış olduğunu fark ettikten sonra geri almaya çalışabilir. Eğer önemli bir oyun oynuyorsanız bu duruma kesinlikle dikkat etmeniz gerekir. Fakat yeni başlayan arkadaşlarınızla oynuyorsanız bu duruma müsamaha gösterebilirsiniz. Bu tip arkadaşları canlı batak oyna sayfamızda bulmanızda mümkündür daha önceleri pek canlı batak oyunlarına katılmayan sorunlu arkadaşların artık gerçek canlı kişilerle uğraşmaları daha etkin hale gelmiş

Oyunu Takip Etmeyen Umursamaz Tipler

Oyuna bir hevesle başlarsınız, fakat bazı oyuncular vardır ki ne olduğundan bile haberi yoktur. Yani öylesine oynuyor gibi oynarlar. Ne sıranın kendilerine geldiğini fark ederler, ne yerdeki kartın ne olduğuna bakarlar. Bu tipler batak oyununun en sevilmeyen tiplerindendir. Zaten bir kez bu oyuncularla oynayanlar bir daha oynamak istemezler. Birde bu kişiler eşli ihalede sizin eşinizse başınız ağrıyacak demektir. Çünkü bu kişiler bırakın rakibin kağıtlarını takip etmeyi, kendi kağıtlarında bile ne olduğunun farkında değildir. Dolayısı ile oyunda hep ziyan hem batak olur 🙂 Fakat ne olursa olsun arkadaşınıza bir oyun için kızmamanız gerekir. Çünkü bu tür oyunlar arkadaşlarla keyiflidir ve asla oyunlar arkadaşlıkları bozmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Batak Oynarken Düşünme Gücünüzü Geliştirebilirsiniz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Batak Oynama Sitesi


Dostlukların pekiştiği pişti gibi oyunlarının masaya vurulduğu çiz diyerek rakiplerini sinirlendirdiğiniz gerçek kağıt oyunları oynan adres. Sizler için hazırlanan sayfalarımızda dilediğiniz kadar üyeliksiz batak oyunları oynayın, Batak - Üyeliksiz Batak Oyna - Batak Oyna - Sohbetli Batak - Üyeliksiz Batak

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.