batak oyna

Batakta Çiz Kaçtır

okey oyna

Batakta Çiz Kaçtır

Batakta çiz kaçtır ne işe yarar nasıl çiz olunur şöyle ki, batak iskambil kâğıtları ile oynanabilen çok zevkli bir oyundur. İskambil kâğıtları toplamda elli iki kâğıttan oluşmaktadır. Dört seri halinde her serisi on üçerli gruplardan oluşan bu kartlarla oynanabilen batak oyunu dört kişi ile oynanabilen bir oyundur. 

            Batak her oyunu zevkli ve oyun bitene kadar yüksek bir heyecan ve tutku ile oyunu oynayan herkesin önemli ve büyük bir sabırla takip etmek ve oynamak zorunda olduğu bir oyundur. Batak oyna denildiği zaman acele eden ve kartı en hızlı şekilde oynayan. Oynadığı kartı da doğru hamle yaparak oynayabilen kişi için batak bilen kişi diyebiliriz. Çünkü batak kesinlikle bir zekâ ve hafıza oyunudur. İyi bir hafıza ile batak için koz seçilmiş serinin hangi kartlarının çıktığını her el takip etmek gerektiği gibi hangi kartın hangi kişide olduğunu da çok iyi tahmin ederek her olasılığı düşünerek oynanan eli kazanacak hamleler yapacak ve oyunu kazandıracak kartlar atmak gerekecektir. 

Batak Oyna

            Batak oyna diyen bir arkadaşınız varsa batak nasıl oynanır diye sorabilirsiniz. Çünkü batak oynamak eğlenceli olduğu kadar öğrenilmesi zor da bir oyundur. Batak oyna veya batak oyunu yazan internet sitelerine batak oynamayı bilmeden giren kişilerin batakta kaybetmesi çok büyük olasılıktır. Yüksek bir analitik düşünce kabiliyeti isteyen bu oyun kesinlikle tesadüfen oynanabilecek ve kurallarını okumadan bilinebilecek bir oyun değildir. 

Batak Çiz Nasıl Oynanır?

            Batak oynamak için ekipte en az dört kişinin olması gerekir. Bazen üç kişi ile oynanabildiği olsa da gerçekte bu türde oynanan oyunun istenilen nitelikte olması söz konusu olmamaktadır. Dört kişi olarak oynanabilen batakta dağıtılan elli iki iskambil kartı dört kişiye on üçerli olarak dağıtılmaktadır. On üç kartı alan oyuncuların her birisi elinde bulunan on üçkâğıt arasından seri olarak en çok kâğıda sahip olan kartları koz olarak belirleyebilmektedir.

Kozun serbest olarak belirlendiği oyunlarda elindeki kartlardan herhangi bir seride yüksek sayılı kartların adet olarak en çok bulunduran oyuncu batak der ve batak olarak şu kadar sayı alabileceğini belirtir. Eğer batak yapacağını iddia eden oyuncular arasında en yüksek sayıyı verebiliyorsa koz bu oyuncuda kalır ve bu oyuncu oyunun o ele ait kurucusu olur. Eğer koz okuyan oyuncu elindeki kâğıtların on üç el boyunca batak yaparak diğer oyuculara hiç sayı verdirmeyeceğini düşünüyorsa o zaman oyuncu çiz diyerek batak oyunu bitirir ve yarışın galibi olur. 

Bir önceki yazımız olan Batak Puanlama Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Batak Oynama Sitesi


Dostlukların pekiştiği pişti gibi oyunlarının masaya vurulduğu çiz diyerek rakiplerini sinirlendirdiğiniz gerçek kağıt oyunları oynan adres. Sizler için hazırlanan sayfalarımızda dilediğiniz kadar üyeliksiz batak oyunları oynayın, Batak - Üyeliksiz Batak Oyna - Batak Oyna - Sohbetli Batak - Üyeliksiz Batak

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.