batak oyna

Batakta El Nasıl Bozulur

okey oyna

Batakta El Nasıl Bozulur

Genel olarak ihaleli oynanan batak oyna oyunlarında her hangi bir kart çeşidi koz olarak seçilebilmektedir. Sadece koz maça batak oyun çeşidi içerisinde koz olarak maça alınmaktadır. Her batak oyunu içerisinde ihaleye girecek olan oyuncu belli bir el sayısı söyler ve o sayıya ulaşmaya çalışır. Örneğin elinde kupa as kâğıdından başlayıp papaz, kız ya da diğerlerinden bazıları var ise ve aynı zamanda diğer kart çeşitlerinden de bir takım yüksek kâğıtlar var ise o zaman ihaleye girer. Bu noktada Batakta el nasıl bozulur? Sorusu adına genel cevap olarak eğer ihaleye giren bir oyuncu ya da diğer oyuncular yanlış zamanda yanlış bir kağıt atıp o yüksek kağıdını boşa gitmesine neden olurlar ise o zaman elin bozulmasına neden olabilmektedirler.

Batak Oyununda El Bozma

Birbirinden değişik batak oyunları içerisinde hangisi olursa olsun önemli olan sadece ihaleye girilen o sayıyı yakalamak değildir. Daha yüksek sayılar alınır ise o zaman o sayı kadar miktarda puan oyuncunun hanesine yazılır. Bu yüzden el bozulmadan ve en doğru bir şekilde bu koz kartları kullanılarak en yüksek sayıya ulaşılmaya çalışılır. Aynı zamanda Batakta el nasıl bozulur? Sorusu için bir örnek vermek gerekirse; ihaleyi alan oyuncu, ortaya atılan küçük bir sayı ile hemen tuzağa düşüp eli bozmamalı ve yüksek bir sayı atmamalı. Aksi takdirde bir el kaybedilir. Mesela ortaya atılan sayı 2 ise hemen üzerine papaz ya da kızı gibi sayılar atılmamalı. Sabırla beklenilip diğer oyuncuların ellerindeki yüksek kozları bozmak için stratejik oynanmalı.

Batakta Yanlış Oyun

Batak oyunu içerisinde bazen oyuncular bir anlık dalgınlıkla ya da oyunu pek bilmedikleri için elindeki koz papaz ya da kızı çıkarabilmekte ve bunları diğer oyuncunun elinde olan koz as ile yedirebilmektedir. Hatta oyun eğer iyi takip edilmez ise de bu tür durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden Batakta el nasıl bozulur? Sorusu adına dikkat eksikliğinden ya da oyunu iyi takip etmemekten de elin bozulabileceği söylenebilmektedir. Bunu gibi daha birçok şekilde özellikle de ihaleci oyununu bozabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan İhalesiz Batak Nasıl Oynanır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Batak Oynama Sitesi


Dostlukların pekiştiği pişti gibi oyunlarının masaya vurulduğu çiz diyerek rakiplerini sinirlendirdiğiniz gerçek kağıt oyunları oynan adres. Sizler için hazırlanan sayfalarımızda dilediğiniz kadar üyeliksiz batak oyunları oynayın, Batak - Üyeliksiz batak oyna - Batak Oyna - Sohbetli Batak - Üyeliksiz Batak

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.