batak oyna

Batakta Nasıl Kazanılır

okey oyna

Batakta Nasıl Kazanılır

Her batak oyna oyununda ortak olan hiç şüphesiz söylenen ihale sayısına ulaşmak ve daha sonra da oyunu en sonunda kazanmaktır. Bu ister eşli ya da normal batak oyunu olsun, ister gömmeli oyun isterse de ihalesiz olarak kozun her daim maça olduğu oyun şeklinde ana amaç alınan ihale sayılarına ulaşmak ve oyunu kazanmaktır. Bir deste kâğıt ve 3 ya da 4 kişi ile oynanan batak oyunu içerisinde farklı oyun tarzları bulunmaktadır. Bunlar zevke ve batak oyunu hakkındaki bilgi ile tecrübeye göre değişmektedir. Yani örneğin eşli batak oyunu normal batağa göre daha karışıktır ve çok daha fazla dikkat istemektedir. Şimdi Batakta nasıl kazanılır? Sorusunu cevabını vermekte gerekirse, aslında bunun cevabı oyunların çeşitlerine göre değişmektedir.

Batakta Farklı Oyunlarda Kazanmak

Aslında kazanma konusunda en büyük farklılıklardan biri eşli ve normal batak oyunları arasındaki risk faktörüdür. Örneğin Batakta nasıl kazanılır? Sorusu adına normal batak oyunu içerisinde ihaleci el olarak 6 demişse, o zaman altı alması yeterli olacaktır. Çünkü elini ona göre ayarlamıştır. Fakat eşli oyunda takım olarak oynandığı için diğer rakip takım daha yüksek söyleyip eli almaması için, ihaleci takım arkadaşının da elinde koz olabileceği ihtimali üzerine örneğin elinde 5 alabileceği bir el var ise 7 diyerek bir riske girebilir. Bunun için de söylenen ihale sayısına takım içindeki iki kişinin koz sayıları 7’ye ulaşmalı ki oyun kazanılabilsin. Gömmeli batak oyununda ise ihaleyi alacak olan kişi yerdeki kapalı halde duran kağıtları da riske alarak bir ihale sayısı söyler ve bu da riski artırır.

Batakta Kazanmak İçin Amaç

Elbette en büyük amaç alınan ihale sayısına en azından ulaşmak ya da bu sayıyı geçmektir. Bu, normal batak oyununda biraz daha kolayken, eşli batak oyunu içerisinde daha zordur. Fakat hangi tür batak oyunu olursa olsun her oyuncu elinde alabileceği kozu iyi hesaplayarak ona göre ihaleye girmeli. Bu noktada Batakta nasıl kazanılır? Sorusu içerisinde alabileceğini düşünüp daha yüksek ihalelere giren bazı kişilerin de olduğunu söylemek gerek. Fakat eğer bu durum gerçekleştirilemezse haneye eksi puan olarak geçer.

Bir önceki yazımız olan Batak Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Batak Oynama Sitesi


Dostlukların pekiştiği pişti gibi oyunlarının masaya vurulduğu çiz diyerek rakiplerini sinirlendirdiğiniz gerçek kağıt oyunları oynan adres. Sizler için hazırlanan sayfalarımızda dilediğiniz kadar üyeliksiz batak oyunları oynayın, Batak - Üyeliksiz Batak Oyna - Batak Oyna - Sohbetli Batak - Üyeliksiz Batak

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.