batak oyna

Eşli Batak Nasıl Oynanır

okey oyna

Eşli Batak Nasıl Oynanır?

Aslına bakılırsa eşli batak oyna oyununun normal batak oyunundan bir farkı yoktur. Bu oyun içerisinde sadece her iki oyuncu masada karşılıklı olarak bir eş oluştururlar ve bu kural çerçevesinde oynarlar. Takım arkadaşları arasında ortak olarak oynanan eşli batak oyunu içerisinde diğer oyunlar gibi yine bir deste kâğıt ve ikili takım halinde dört kişiyle oynanır. Her oyuncuya 13’er kâğıt dağıtılır ve takımlar içerisindeki oyuncular ortak bir şekilde aldıkları ihale sayısına ulaşmaya çalışırken sürekli olarak karşılıklı bir iletişim halinde olmaya çaba gösterirler. İhaleyi iyi bilen oyuncuların en fazla tercih ettiği batak oyunu için şimdi Eşli batak nasıl oynanır? cevabına istinaden genel oyun kuralları olarak bunları saymak mümkündür.

Eşli Batak Nasıl Oynanır

Eşli Batak Nasıl Oynanır

Eşli Batak Oyunu

Normal batak oyununda bilindiği üzere ihale en az 5’ten açılmaktaydı. Fakat eşli batak oyununda karşılıklı iki kişi bir oyun adına mücadele ettiği için ihale en az 7’den açılmaktadır. Oyunun oynanma şekline gelinecek olursa, bilindiği üzere normal batak ihale oyununda her oyuncu alabileceği el kadar sayı söylemekteydi. Yani örneğin 5 alabilecek gibi ise 5 derdi. Fakat eşli oyunda, kişi takım arkadaşının da elinde koz olabileceğini hesap ederek, mesela 5 alabilecekse 7 ya da 8 diyebilir. Oyun sonunda bu ele ulaşılamaz ise o zaman takım olarak eksi puan ile cezalandırılırlar. Ancak bu sayıya karşılıklı olarak erişebilirler ise o vakit artı puan hanelerine yazılır. Eşli batak oyunu içerisinde Eşli batak nasıl oynanır? sorusunun cevabına ek olarak tüm kağıt türlerine ihale yapılabileceği söylenmelidir.

Eşli Batak Oyunu İçerisinde Bazı Kurallar

Bir kere eşli batak oyununda karşılıklı oturan takım arkadaşlarının konuşması ya da her hangi bir şekilde iletişim kurması yasaktır. Kişi bir el söyleyecek ise bunu takım arkadaşında da koz olabileceğini tahmin ederek yapmalıdır. Aksi takdirde takım olarak eksi puan cezası alırlar. Belki diğer rakipler fark ettirmeden göz kaş hareketleri ile bir iletişim kurulabilir. Bunun haricinde Eşli batak nasıl oynanır? sorusu verilen tüm bu cevaplar ile birlikte her hangi bir iletişim kurmak oyun süresi boyunca yasaktır.

Bir önceki yazımız olan Gömmeli Batak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Batak Oynama Sitesi


Dostlukların pekiştiği pişti gibi oyunlarının masaya vurulduğu çiz diyerek rakiplerini sinirlendirdiğiniz gerçek kağıt oyunları oynan adres. Sizler için hazırlanan sayfalarımızda dilediğiniz kadar üyeliksiz batak oyunları oynayın, Batak - Üyeliksiz Batak Oyna - Batak Oyna - Sohbetli Batak - Üyeliksiz Batak

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.