batak oyna

Eşli Batak Oyna

Eşli Batak Oyna

Eşli batak oyna oyunu insanlara eğlenceli gelen bir kağıt oyunudur, ama mantığında bir çok faktör yer almaktadır. 2 şer takımlar halinde oynanan bir oyundur. Bir çok şehirde bu oyun kültünün değiştiğini göre bilirsiniz. Ancak yinede hemen hemen bir çok şehirde değişmiş olsa bile başlıca eşli batak oynama mizahı yinede aynıdır. Mesela bunlardan biri ihalenin seçilmesi herkes de bilir bir çok ilde şehirde ihale 7 ile başlanır. ve dileyen kişi isterse ihalenin seyrini değiştirmek adına ihaleye girerek bu oranı yükselte bilir. İlk oyun içerisinde konuşan ve oyunu yönlendiren kişiye sıra tekrar geldiğinde ihaleye girerek isterse sayıyı oda artıra bilmektedir. Eğer Turlama sonucu ihale 7 ile açıldığında 8, 9, 10, gibi ihaleyi artırma olmazsa ihale o zaman kağıtları dağıtan her kimse ona kalır yani 7 sayı ihalesi bu kişiye kalır ve oyun başlar.

İhale kağıt dağıtıcısına kaldıktan sonra ihalenin kaldığı kişi bir koz belirler kozu belirlemesi için dağıtım esnasında kendisine düşen kağıtların içerisinde kupa, maça, sinek, karo gibi seçeneklerden birini belirleyerek kozunu söyler ve oyun bu şekilde başlamış olur. Eşli batak oyunlarında ihaleye giren kişinin eşi koz söylendikten sonra elindeki kağıtları yere sıralı bir biçimde açar ve oyun başlamış olur.  Oyun esnasında yere atılacak her ne kağıt olursa olsun eliniz bu kağıdın üstünü taşıyor ise yere atmak mecburiyetindesiniz. Daha sonra elinizde fark edilmesi çıkması halinde ceza alacaksınız. Bu oyunu oynamadan önce sizle beraber eş olacak kişiyi iyi seçmeniz gerekiyor bu oyunu bilmeyen ve sadece internetten veyahut izleyerek öğrenmiş kişilerle oynamanız sinirlenmenize yada stres yaşayacağınız anlamına gele bilir. Batak oyunu el sayısı ile değil belirli bir sayıya ulaşma amaçlı oynanır. Mesela oyun 10 el oynanır şeklinde değilde 80, 91 gibi rakamda bitecek şekilde oynanır. Oyun başladıktan sonra masa içerisinde birisi king demeden 13 sayıya ulaşmışsa ( “King oyun başladığı zaman kişinin elinin direk oyun bitişine denk oranda kağıt çoğunluğu olmasıdır.” ) Diğer takım kaybetmiş olur ancak ihalede biçilen sayı kaçsa örneğin 7 kalmıştı ihale diğer takımdan 7 düşürülür. Ancak oyun esnasında kişi “king” derse o zaman oyun bitmiş olur yani 13 sayı ile bitirmiş olur ve oyunu kazanmış olur.

Eşli batak oyunlarında bir çok değişken yanlar olduğu için bunları yazıya dökmek gerçekten zor olmakta ancak bizler ellerimizden geldiğince sizlere yardımcı ola bilmek adına batak ile alakalı bildiğimiz her şeyi sizlere paylaşmaya devam edeceğiz ve kaldığımız yerden devam ede biliriz bunu da belirttikten sonra. Batak oyunun bir çok hamlesi olduğu kadar bir çok taktiği de mevcuttur bu taktikleri çözdüğünüz zaman elinize çok büyük bir avantaj geçer ve rakiplerin ile masaya oturmadan önce en az 2 sıfır önde başlayacağınız anlamına gelir bu. Eşli Batak Oyna oyunlarının bir çoğu hemen hemen bahsettiğimiz düzende oynanmaktadır.

Eşli Batak

Eşli batak Oyunu: Daha çok ege bölgesinde ve doğu ana dolu bölgelerinde yaygın olmakla birlikte bu bölgelerde hatta bu oyun türleri için turnuvalar düzenlenir v yarışlar yapılır kazanan 1, 2, 3, kişilere ciddi anlamda ödüller sağlanmaktadır.
Eşli batak oyunları: Geniş kapsamlı olmakla birlikte bir çok oyun türünü içerisinde barındırmaktadır. Mesela eşli batak bunlardan biri olmakla birlikte bir de sadece koz maça diye oynana bir batak türü daha ve buna benzer daha onlarca batak oyunları vardır.
Batak İndir: Eşli batak oyununu dilerseniz ileride eklenecek olan batak indir içeriğimiz sayesinde bilgisayar ortamına indirip, eşli batak oyununu ve oyunlarını kesintisiz hızlı ve hatta internet olmadan oynaya bileceksiniz.
İhaleli Batak: Eşli batak oyunumuzun bir + özelliği ihaleli batak olarak, oynanıyor ola bilmesidir. İhaleli eşli batak oyunumuzu seveceğinize kesinlikle %100 eminiz. İhaleli batak oyununu eşli de oynayacağınız gibi tekli olarak oynama şansınızda vardır.
Eşli Batak Nasıl Oynanır: Yukarıda sizlere bu konu ile alakalı elimizden geldiğince brifing vermeye çalıştık, yazı metnimizi baştan aşağıya ciddi bir biçimde dikkatli okuduğunuz anda yazı bitimi gerçek bir batak oyuncusu olmuş olacağınıza eminiz.

Eşli Batak Oyunu

Eşli batak oynanacak sitenizi iyi seçmeniz gerekiyor bir çok batak oynatan site yasal olmayan yönleri ile dikkat çekmekte ve bilgisayarınıza zarar vere bilmektedir. Batakoyna.net olarak bizler bunu sizler için inceledik ve kullanıcılarımızın istediği tarzdan bir Eşli Batak Oyna oyunu aktif hale getirmiş bulunmaktayız.

Oyunumuz ile alakalı yada sitemiz ile alakalı ola bilecek tüm sorunlarınızı bize : websitelerim77@gmail.com
Adresimizden ulaşa bilirsiniz batak oynama tercihinizi bizlerle yaptığınız için sizlere teşekkür eder iyi oyunlar oynamanızı dileriz.

esli batak oyna

Eşli Batak Oyna

Türkiye'nin En Kaliteli Batak Oynama Sitesi


Dostlukların pekiştiği pişti gibi oyunlarının masaya vurulduğu çiz diyerek rakiplerini sinirlendirdiğiniz gerçek kağıt oyunları oynan adres. Sizler için hazırlanan sayfalarımızda dilediğiniz kadar üyeliksiz batak oyunları oynayın, Batak - Üyeliksiz batak oyna - Batak Oyna - Sohbetli Batak - Üyeliksiz Batak

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.