batak oyna

Gömmeli Batak Nasıl Oynanır

okey oyna

Gömmeli Batak Nasıl Oynanır

Gömmeli Batak nasıl oynanır? kısaca detaylı bilgiler şöyledir. batak oyna oyunu iskambil kartları ile oynan bir masa oyun çeşididir. toplamda 52 kart ile en az iki kişi ile oynanmaktadır. Batak oyunu oldukça zevkli bir oyun olup farklı şekillerde oynanmaktadır.

Gömmeli Batak nasıl oynanır?

Gömmeli Batak nasıl oynanır? açıklama yapmak gerekirse şu şekildedir. 4 kişilik olarak oynanan bir masada 52 kart eşit şekilde 13′ er tane dağıtılmaktadır. kartların dağıtımı bittikten sonra herkes elindeki kartlara göre en az iki denilecek şekilde rakamlar yazdırılır. amaç söylenen rakamları rakip oyunculara aldırmadan batırmaktır. batak oyununda 1 rakamının, kız, papaz kartları sayı almak için en önemli kartlardır. Batak oyununda başlangıç örneğin 8 sinek ile yapıldı ise bir sonraki oyuncu mutlaka elindeki sinek kartlarında yüksek olanı atmak zorundadır.

Gömmeli Batak Oynama

En son oyuncu en yüksek sineği atarak o eli almış sayılmaktadır. sonra diğer elde 10 karo atıldığında yine artış devam etmekte ve en yüksek karo kartını atan sayısını bir yapmaktadır. döngü bu şekilde elinizdeki kartlar bitinceye kadar devam etmektedir. eldeki kartlar tamamen bittiğinde kaç el kartları aldıysanız onlar sayılmaktadır. Örneğin 4 dediyseniz aldığınız el 3 de kaldı ise siz o el batmış sayılmaktasınız.

Batak oyununda ilk oyuncunun attığı kart takımından elimizde yok ise ne yapılmalıdır?

Batak oyununda asıl püf nokta maço kartlarının elinize ne kadar çok gelirse eğer avantajınız o derece artmaktadır. Oyuna ilk başlandığında mesela ilk kişi kupa kartlarından her hangi biri ile başladıysa eğer sizde de kupa serisinden hiç bir kart yoksa eğer siz o oyuna maça kartlarında birini atarak diğer oyuncularda en yüksek kupayı atsa bile o seriyi siz alırsınız. Çünkü maço kartları bir nevi joker konumunda olup elinizde olmayan her kart yerine atılabilmektedir. Maço oyunu normalde 10 el üzerinden oynanmakta olup 10 el üzerinden en çok batan kişi oyunda yenilmiş sayılmaktadır. Batak oyununda en az batan ya da hiç batmayan kişi oyunu birincilik ile bitirmiş sayılmaktadır. Batak oyunu en az iki kişi ile de oynanmakta olup oyun kuralları hep aynı şekildedir.

Bir önceki yazımız olan Batakta Nasıl Kazanılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Batak Oynama Sitesi


Dostlukların pekiştiği pişti gibi oyunlarının masaya vurulduğu çiz diyerek rakiplerini sinirlendirdiğiniz gerçek kağıt oyunları oynan adres. Sizler için hazırlanan sayfalarımızda dilediğiniz kadar üyeliksiz batak oyunları oynayın, Batak - Üyeliksiz Batak Oyna - Batak Oyna - Sohbetli Batak - Üyeliksiz Batak

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.