batak oyna

İhalesiz Batak Nasıl Oynanır

okey oyna

İhalesiz Batak Nasıl Oynanır

İhalesiz batak nasıl oynanır, birbirinden farklı oyun çeşitleri ile kâğıt oyunu severleri bir araya getiren ve çekişmeyi en üst noktaya çıkaran batak oyunu içerisinde ihaleli ya da ihalesiz olarak dört değişik oyun çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında normal, yani kişisel olarak ihaleli batak oyunu, aynı şekilde yine ihaleli olarak farklı ikili eşlere ayrılarak oynanan batak, gömmeli batak oyunu ve ihalesiz bir şekilde koz olarak sadece maçanın ön plana çıktığı koz maça oyunu bulunmaktadır. Her bir oyun bir deste kâğıt ve üç ya da dört kişi ile oynanmaktadır. Kâğıtlar her oyunun kuralına göre oyunculara eşit olarak dağıtılır ve oyuna başlanır. Şimdi burada İhalesiz batak nasıl oynanır? cevabını vermek gerekirse bu oyun genel olarak koz maça olarak bilinir.

İhalesiz Batak Oyunu

Diğer üç oyun kendi aralarında her ne kadar bir takım farklılıklar gösterse bile belli bir ihale ile oynanmaktadır. Ancak koz maça oyunu içerisinde toplanacak kâğıt her zaman maça olur. Yani oyun başlangıcında her hangi bir ihale yapılmaz. Bu oyun bünyesinde normal ihaleli oyun gibi dört oyuncuya 13’er kağıt dağıtılır ve oyuncular eline göre kaç alabileceklerini söylerler. Bu noktada İhalesiz batak nasıl oynanır? sorusu için her oyuncu alabileceğini söylediği eli almayı başarırsa o zaman bahsinin 10 katını alır. Yani eğer oyun sonunda dört alırsa hanesine 40 puan yazılır. Fakat bu aksi olarak gerçekleşir ise -40 puan ile cezalandırılır. Bu yüzden her oyuncu elindeki kozu iyi değerlendirmeli ve ona göre kaç el alacağını söylemeli.

İhalesiz batak oyna Kuralları

Bu kurallar çerçevesinde İhalesiz batak nasıl oynanır? sorusuna istinaden eğer her hangi bir oyuncu oyun içerisinde söylediği elin iki fazlasını alırsa eksi puan cezası alır. Yani örneğin bir oyuncu 5 alabileceğini söylenmiş ise o zaman en fazla 7 almalı. Bu da 50 artı iki puan daha toplamda 52 puan almasına olanak sağlamaktadır. Fakat İhalesiz batak nasıl oynanır? sorusuna göre bu oyun türünün kurallarına istinaden eğer en fazla 7 yerine örneğin 8 el alır ise o vakit -40 puan ceza hanesine yazılır.

Bir önceki yazımız olan Batak Koz Maça Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Batak Oynama Sitesi


Dostlukların pekiştiği pişti gibi oyunlarının masaya vurulduğu çiz diyerek rakiplerini sinirlendirdiğiniz gerçek kağıt oyunları oynan adres. Sizler için hazırlanan sayfalarımızda dilediğiniz kadar üyeliksiz batak oyunları oynayın, Batak - Üyeliksiz batak oyna - Batak Oyna - Sohbetli Batak - Üyeliksiz Batak

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.